Ana Sayfa Genel Ulusal Çarpışma Analizi Merkezi (NCAC)

Ulusal Çarpışma Analizi Merkezi (NCAC)

1202
0

Ulusal Çarpışma Analizi Merkezi (National Crash Analysis Center-NCAC), George Washington Üniversitesi, Federal Karayolları Birimi ve Ulusal Karayolları Trafik Güvenlik Birimi tarafından 1992 tarihinde kurulmuş bir araştırma merkezidir. Bu merkezin genel amacı, trafik kazaları ile oluşan hasarlar, yolcu ve yaya güvenliği gibi pek çok konuda araştırmalar yapmak ve trafik kazalarının azaltılmasına katkıda sağlamaktır. NCAC bünyesinde pek çok araştırmacıya, otomotiv güvenliği konusunda detaylı çalışma olanağı yaratılmaktadır.

NCAC bünyesinde çarpışma analizleri ile ilgili detaylı çalışmalar yapılmaktadır. Merkezde, Ls Dyna, Pam-Crash, RADIOSS, MSC Dytran, Madymo yazılımları kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bir çok farklı aracın Ls Dyna için hazırlanmış çarpışma analiz modellerine siteden ulaşılabilmektedir. Çarpışma analiz modelleri ile birlikte verilen raporda ise çarpışma analiz ve test sonuçları birlikte sunulmaktadır.

Sonlu elemanlar modelleri – Çarpışma Analizi

Bu modellere http://www.ncac.gwu.edu/vml/models.html linkinden ulaşılabilmektedir.

Alternatif adres: https://www.nhtsa.gov/crash-simulation-vehicle-models#ls-dyna-fe-12101

Ulusal Çarpışma Analizi Merkezi (NCAC)_01

NCAC bünyesinde aynı zamanda, çarpışma analizlerinde kullanılan insan modellerine, yaya ve yolcu güvenliği, çarpışma, hasar, trafik kazaları gibi pek çok konuda yapılan araştırma raporlarına, makalelere ulaşılabilmektedir.Ulusal Çarpışma Analizi Merkezi (NCAC)_02

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments