BatchMesher

  712
  0

  Sonlu elemanlar analizi çözücülerinden düzgün ve hızlı bir şekilde sonuç alabilmek için mesh atarken çok dikkat etmeliyiz. Mesh işlemlerinde yapacağımız dikkatsizlikler bize temas bölgelerinde sorun , uzun çözüm süreleri  ve eleman fazlalığı vb. sorunlar getirebilir.

  Analizini yapmak istediğimiz geometrilere uygulanan otomatik mesh işlemi bazı temel analizleri yapmak için yeterli olduğu halde sonlu elemanlar analizlerinde belli standartları uygulayan firmalar analiz için kullanılacak olan meshin belli standartlarda olmasını isteyebilir.  Otomotiv sektöründe olan büyük firmalar buna örnek olarak gösterilebilir. Uluslararası olarak çalışan bu şirketler dünyanın farklı bölgelerinde yapılan analizlerin aynı özelliği taşımasını isterler. Örneğin delik çevreleri, cıvata bağlantıları, kaynak  gibi tasarım bölgelerinde her firmanın kullanmış olduğu nod ve eleman tiplerine göre standartlar bulunmaktadır. Bu standartlaşma ile hem yapılan her analizin birbiri ile karşılaştırılması kolay olmaktadır hem de testler ile kanıtlanmış olan modelleme tipleri kurulan her yeni modele referans olarak daha doğru modeller oluşturmaktadır.

  BatchMesher özel CAD çeviricisi ve geometri temizleme operasyonları ile seçilen eleman büyüklüğü ve eleman tipinde daha iyi ve kaliteli mesh oluşturulmasını sağlamaktadır.

  1. BatchMesher, kullanıcı tarafından düzenlenen kriterleri kullanarak kalite indeksi (QI) belirler. QI mesh ve node yerdeğiştirme optimizasyonları çok yüksek kalitede mesh elde etmenizi sağlar.
  2. CAD dosyalarına ( CATIA V4/V5 ,iges, Parasolid , ProE,Step,UG/NX ) ; geometrik özelliklerini tanıma ,temizleme/onarma ve batch modda otomatik mesh atma imkanı sağlar.
  3. Son sonuçlar geometrisi temizlenmiş sonlu eleman meshi oluşturulmuş olarak HyperMesh dosyasi olarak saklanır .
  4. Prosess otomasyon araçları BatchMesher’in işlevselliğini artırır ve firmanız için kullanıcıların BatchMesher arayüzü ile özel çözümlerine izin verir. BatchMesher çok sayıda giriş parametre tanımlama imkanı ve mesh oluşturma hızı ile düşüncelerdeki el değmeden mesh oluşturma fikrini gerçekleştirir.

  Özellikleri

  • BatchMesher’in kullanıcı arayüzü ile kriter ve parametre tanımlamalarını kolayca düzenleyebilirsiniz.
  • Proses otomasyon araçları ile FEA proseslerine bir modeli basitçe meshlemenin ötesinde esneklik ve hız ekleyebilirsiniz impotenciastop.com.
  • Kullanıcılar kalite ve sonuç raporlarını HTML,XML,H3D ve ekran görüntüsü olarak yaratabilirler.
  • BatchMesher kaynak ve bağlantı fonksiyonlarını TCL entegrasyonu ile sağlar.
  • HyperWorks’a özel lisanslama sistemi ile HyperMesh ile aynı sayıdaki token ile BatchMesher’i çalıştırabilirsiniz
  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Bildir
  guest

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments