Ana Sayfa MSC Software MSC Apex MSC Apex Modeler

MSC Apex Modeler

1374
0

MSC Apex Modeler, geometri temizleme, basitleştirme ve mesh işlemlerinin yapılabildiği, direk modelleme tekniği ile çalışan bilgisayar destekli mühendislik platformudur (CAE Platform). Öğrenilmesi ve kullanılması son derece kolaydır.

analizsimulasyoncom_Apex_4

Direk Modelleme ve Eleman ağı yaratama – Etkileşimli olarak geometri yaratma ve değiştirme olanağı sunar. Kenar, yüzey veya köşe gibi geometrik ögeler, it, çek ve sürükle komutları ile geometri üzerinde istenilen değişiklikler yapılabilir. Eğer yapı üzerinde eleman ağı mevcut ise, geometri modifikasyonu ile birlikte eleman ağı otomatik olarak yenilenecektir.

[youtube M03Q3_M4lXo]

Acis, Catia v4, v5, Iges, Parasolid, Creo, Solidworks, Step, UG, Inventor CAD formatındaki dosyaları okuyabilir. BDF formatında eleman ağı, malzeme, kesit özelliklerini ve Parasolid formatında geometriyi çıktı verebilir.

analizsimulasyoncom_Apex_3

Orta yüzey çıkarma ve sonrasında sonlu elemanlar modeli hazırlamak çok zorlu ve zahmetli bir işlemdir. MSC Apex bu problemi giderebilmek üzere yeni “aşamalı orta yüzey çıkarma” özelliğine sahiptir. Yüzey çiftlerini farklı renklerle renklendirerek, zor geometrilerin üstesinden kolaylıkla gelmektedir.

[youtube 5T_7eU9C5PI]

Orta yüzeyleri elde edilmiş ve eleman ağı yaratılmış modelde, kalınlık atamaları otomatik olarak yapılabilir. Kesit boyunca kalınlık değişse bile, Apex bunu dikkate alır.

[youtube i-e0lakZibY]

 

Çizgi, yüzey ve katı geometrilerine uygun algoritmalarla eleman ağı yaratabilir. Geometri değiştirilince eleman ağı otomatik olarak kendini yeniler.

Kullanım kolaylığı – MSC Apex kendi kendine öğrenip ve kullanılabilir olmak üzere tasarlanmıştır.İçerisindeki videolarla, Apex kolaylıkla öğrenilebilir.

[youtube uwzf6GPMEX8]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments