Ana Sayfa MSC Software MSC Adams Msc Adams Explore

Msc Adams Explore

611
0

Tasarım ve hesaplama mühendisinin arasındaki iletişim her zaman önemli olmuştur. Bu konunun önemine vasıl olan olan Ar-Ge merkezleri, ürün tasarımlarını en hızlı ve güvenilir bir şekilde ortaya koyabilmektedirler. Çünkü tasarımı yapan mühendis, hesaplamalar ile tasarımını doğrulamak isterken hesaplama mühendisi ise  en doğru girdiler ile sanal model oluşturup, tasarımın performansını tasarım mühendisi ile paylaşmak istemektedir. Yani değer bir değişle her iki mühendiste en iyi tasarım için birbirlerine muhtaçtır.

Bu tip bir çalışmanın ortaya konulabilmesi için uzun tasarım süreleri gerekebilmektedir. Msc Software firması hesaplama ve tasarım mühendisi arasında iletişimi biraz olsada azaltacak olan Adams Explore özelliği 2016 versiyonu ile kullanıcıya sundu.

Adams Explore, Adams ile Microsoft Excel yazılımları arasında bir network oluşturmaktadır. Hesaplama mühendisi Adams ortamında gerekli parametreleri özelleştirerek , oluşturduğu modele Excel ortamında  Adams Explore ile bir arayüz yaratmaktadır. Böylelikle Adams kullanıcısı olmayan bir tasarım mühendisi, oluşturulan Excel içerisindeki parametreleri değiştirerek analiz yapabilmekte ve sonuçları en hızlı bir şekilde inceleye bilmektedir.

Adams -Excel İş Akışı
Adams -Excel İş Akışı
Adams Explore İş Akışı
  1. Hesaplama mühendisi yapılan tasarıma ait Adams modelini oluşturur.
  2. Hesaplama mühendisi, tasarım mühendisinin kullanacağı Excel dokümanını Adams’tan dışarıya alır.
  3. Excel ile çalışacak olan mühendisin  bilgisayarında Adams yüklü olmasına gerek olmadan daha önceden ayarlanmış değiştirilebilir parametreler ile analiz konfigurasyonları oluşturur.
  4. Oluşturulan analiz konfigurasyonlarının çözdürülebilmesi için Adams programının yüklü olduğu bir server üzerine Excel dökümanları gönderilir.
  5. Analizler server üzerinde çözüldükten sonra tasarım mühendisine analizleri bittiğine dair mai gider.
  6. Tasarım mühendisi sonuçları excel üzerinde inceleyebilir.

Adams Explore ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[youtube ISh0SR6ENjs]

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments