Ana Sayfa Programlar Ls-Dyna Ls Dyna Faydalı Siteler

Ls Dyna Faydalı Siteler

3306
0

Ls Dyna,  LSTC (Livermore Software Technology) tarafından geliştirilen, genel amaçlı çoklu-fizik simülasyon yazılımıdır. Özellikle yüksek derece doğrusal olmayan dinamik problemler için, otomotiv, havacılık, uzay, savunma, biyomekanik gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğrusal, doğrusal olmayan, statik, dinamik, malzeme hasar, katı-sıvı etkileşimi, akışkanlar dinamiği gibi pek çok mühendislik problemleri için kullanılabilmektedir. Ls Dyna yazılımının ilk geliştiricisi LSTC firması olmasının yanında, özellikle Avrupa’da, DYNAMORE firması da yazılımın geliştirilmesi, teknik desteği ve eğitim gibi konularda çalışmaktadır. Bu yazıda, Ls Dyna yazılımı için faydalı birkaç internet sitesinden bahsedeceğiz.

lsdyna_1
1-) http://www.lstc.com/
Bu sitede; Ls Dyna ile ilgili teknik bilgiler, yazılım dökümanları, Amerika’da düzenlenen eğitimler, çeşitli uygulama örnekleri ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

2-) http://www.dynamore.de

lsdyna_2
LSTC sitesine benzer şekilde Ls Dyna ile ilgili bilgiler, tanıtımlar, aynı zamanda Avrupa’da düzenlenen eğitimler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

3-) http://www.dynaexamples.com/
Özellikle başlangıç seviyesinde, Ls Dyna ile ilgili pek çok örnek çalışmalara bu siteden ulaşabilirsiniz. Siteden, yapılmış örneklerin sonlu eleman modellerini içeren Ls Dyna .key dosyasını da indirebilirsiniz.

4-)  http://www.dynalook.com/
Her iki yılda bir Avrupa’da ve Amerika’da, Ls Dyna kullanıcıların yaptıkları çalışmaları sunabileceği, bilgi alışverişi yapabileceği konferanslar düzenlemektedir. Bu siteden, konferanslarda sunulan çalışmalara ulaşabilirsiniz.

5-) http://www.lsoptsupport.com/
Ls –Opt programı da yine aynı firmanın geliştirdiği grafiksel optimizasyon yazılımıdır. Bu yazılımla, boyut, şekil optimizasyonları, deney tasarımı, güvenilirlik ve stokastik çalışmalar yapılabilmektedir. Yine LSTC ve Dynamore tarafından geliştirilen Ls-Tasc yazılımı da topoloji optimizasyonu çalışmalarının yapılabildiği bir programdır. Bu sitede, LS Opt ve Ls Tasc ile ilgili dökümanlara, örnek çalışmalara ulaşabilirsiniz.

6-) http://www.dummymodels.com/
Özellikle otomotiv ve savunma sanayinde yolcu ve yaya güvenliği gibi çalışmalarda kullanılan insan benzetim modelleri ile ilgili teknik bilgilere ve örneklere bu siteden ulaşabilirsiniz.

7-) http://www.lstc.com/lspp/

lsdyna_3

Ls Prepost yazilimi, Ls Dyna için ön ve son işlemci yazilimidir. Sonlu elemanlar modelin hazirlanmasi, gerekli tanimlamalarin yapilmasi ve sonuclarin incelenmesinde kullanilmaktadir. Bu siteden yazilimla ilgili teknik bilgilere örnek calismalara ulasabilirsiniz.

😎  http://lsdyna-online.com/
Ls Dyna ilgili pekcok online egitimlare bu siteden ulaşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments