Ana Sayfa Eğitim Online Matlab Eğitim Kaynakları

Online Matlab Eğitim Kaynakları

1324
0

Matlab bilginizin yeterli düzeyde olması, iş ve eğitim hayatınızda karşınıza çıkan mühendislik problemlerinin çözümü için size yardımcı olacaktır. Her ne kadar Matlab ile ilgili başlangıç bilgisini üniversite yaşamınız süresince aldığınız dersler ile kazansanız da, Matlab’i A’dan Z’ye biliyorum demek ne yazık ki mümkün değil.

Bu nedenle sizlere AnalizSimulasyon.com aracılığı ile Matlab’i konusunda kendinizi geliştirebileceğimiz online kaynakları paylaşacağız.

Resmi Matlab Dokümanları, Örnekler ve Soru-Cevaplar:

Dökümanlar: http://www.mathworks.com/help/index.html
Örnekler:
http://www.mathworks.com/examples/
Cevaplar:
http://www.mathworks.com/matlabcentral/answers/

64848_wl_cc_logo_membrane_2002_wl-300x262 Online Matlab Eğitim Kaynakları

Matlab ile ilgili bir sorunla karşılaştığınızda ilk başvuracağınız kaynak Mathworks’ün kendi resmi web sitesi olacaktır.

Aradığınız bir fonksiyonun nasıl çalıştığını, kullanıldığını ve kullanımına dair örneklerini bu web sitesi içerisinde bulabilirsiniz.

Standart yardım dokümanlarının yanı sıra yaşamış olduğunuz problemleri Matlab kullanan diğer kullanıcılara sorabileceğiz bir platform olan Matlab-Answer’ı kullanabilirsiniz. Bu platform üzerinde kullanıcıların sordukları sorular ve verilen cevaplar üzerinde arama yapabilirsiniz.

Pozitif yanları : Matlab içerisinde sunulan tüm fonksiyonlara erişebilirsiniz.

Negatif yanları : Başlangıç seviyesinde Matlab kullanıcısı için pek rahat kullanacağı kaynak olmayabilir. Muazzam büyük yardım dokümanları arasında kaybolabilirsiniz.

MIT OpenCourseWare

http://ocw.mit.edu/courses/electrical-engineering-and-computer-science/6-094-introduction-to-matlab-january-iap-2010/

MIT Online Matlab Eğitim Kaynakları

MIT, Matlab hiç bilmeyen ya da başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar için Matlab eğitimi sunmaktadır. Bu kurs, gerçek bir kişi tarafından verilmektedir. Dersler sırasında sizler ile eğitim dökümanları paylaşılmakta ve her hafta ders sonrasında size ödev verilmektedir.

Pozitif yanları : Başlangıç seviyesinde olan kişilerin çok fazla doküman arasında kaybolmadan öğrenmesini sağlayacak bir muazzam bir kaynak.

Negatif yanları : İleri seviye kullanıcılar için pek uygun değil.

TutorialsPoint

http://www.tutorialspoint.com/matlab/

Bu blog içeri olarak Matlabtips ile paralel içerik paylaşmaktadır. Kullanıcıların tüm düzeyleri için bilgi sunar ve bir çok problemin çözümü hakkında örnekler kullanıcılar ile paylaşmaktadır.

Pozitif yanları: Matlab ile başlamak için çok kapsamlı bir web sitesi.

Negatif yanları: Bir çok bilgi dağınık bir şekilde kullanıcıya sunulmaktadır. Ayrıca bazı fonksiyonlar hiç açıklanmadan direk örnekler üzerinden anlatılmıştır.

Undocumented Matlab

http://undocumentedmatlab.com/

Daha çok ileri seviye kullanıcılara yönelik bilgiler ve öneriler bulunan bir web sitesidir. İleri seviyede Matlab kullanıcıları bu web sitesini takip ederek standart olarak yapılan bir işin alt yapısında ne olduğunu öğrenebilirler ve işin çıktılarını kendilerine göre nasıl şekillendirebileceklerini bu web sitesi sayesinde öğrenebilirler.

Pozitif yanları: Haftalık olarak paylaşılan yazıları hızlı bir şekilde okuyabilir ve kendi kodunuza uygulayabilirsiniz.

Negatif yanları: Başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar için uygun bir web sitesi değil.

Loren on the Art of MATLAB

http://blogs.mathworks.com/loren/

İleri seviye kullanıcılar için bir başka blog daha matworks resmi sitesi altında sizlere sunulmuştur. Yazar Loren Shure, Bir MathWorks çalışanı olarak aktif bir şekilde Matlab’in geliştirilmesinde çalışmaktadır. Yazar blogunu sıklıkla MAtlab’i daha verimli bir şekilde nasıl kullanılacağına dair örnekler ile güncellemektedir.

Pozitif yanları: Programlama uygulamaları üzerinde odaklanır ve nasıl Matlab dili en iyi şekilde yapmak için, aslında neler olup bittiğini anlamalarına yardımcı olmak için kod ve yorumların çok içerir.

Negatif yanları: Başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar için uygun bir web sitesi değil.

Matlab Cody

http://www.mathworks.com/matlabcentral/about/cody/

CodyPic Online Matlab Eğitim Kaynakları

Mathwork’s Cody

Matlab Cody, Mathworks tarafında sunulan bir oyun platformdur. Bu oyunlar bildiğimiz oyunlar gibi olmayıp, Matlab üzerinde oluşturulmuş problemleri içermektedir.

Bu site içerisinde kullanıcılar Mathworks’in sunmuş olduğu problemleri çözüp deneyim kazanabilirken, aynı zamanda diğer kullanıcıların cevaplarını görerek Matlab konusunda problem çözmede  farklı bakış açıkları kazanmaktadırlar.

Pozitif yanları: Sadece Matlab eğitim notlarını okuyup, videolar izlemenin yakında oyunlar vasıtası ile programlama konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Negatif yanları: Bir kaç ileri seviyede soru olmasına rağmen , yeni başlayanların kullanması daha doğru olacaktır.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir