Ana Sayfa Programlar Matlab & Simulink Matlab- Simmechanics

Matlab- Simmechanics

1621
0

Simmechanic bizlere 3D ortamda ,  fiziksel modellemeleri yapmamızı sağlayan bir simulink kütüphanesidir. Robot, araç süspansiyonu, uçak iniş takımları gibi , 3D sistemlerin , kütüphanesi içerindeki elemanları kullanarak , kinematik çözümünü bu aracı kullanarak alabiliriz.

Piyasada birçok simmechanics benzeri program bulunmakta, hatta ara yüzleri ile daha güzel ve kullanıcı seven bir program oldukları söylenebilir. Simmechanics kullanmanın avantajlarindan ilki yaptınız modellemeye hakim olmanızdir. Diger bir değisle modelin arka planda oluşturdugu denklemleri görebiliyorsunuz . Bu da modeli isteğimiz şekilde değistirmemize olanak sağliyor. 2. en büyük avantajı ise modelleme yaparken veya temel modelleme sonrası yapacağımız işlemlerde Matlab’ın tüm imkanlarını kullanabilmemiz , örneğin bir kontrolcü tasarlarken control toolbox kullanılabilir veya bir optimizasyon yapılacaksa optimizasyon toolbox rahatlıkla kullanılabilir. Bu işlerimizi çok hızlandırmakta ve programlar arası haberleşme problemini ortadan kaldırmaktadır.

Aşağıdaki linkleri kullanarak izleyebileceğiniz web seminerlerle , Simmechanic hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Simmechanics tanıtım webinarı

Rüzgar Türbini için Kontrolcü tasarımı

Rüzgar türbini mekanik modellemesi

Mekanik sistem optimizasyonu


YouTube Direkt


YouTube Direkt


YouTube Direkt

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir